Obsługa BDO

Zastanawiasz się, czy spełniasz aktualne wymagania prawne dotyczące prawidłowej ewidencji odpadów? Obowiązek rejestracji w Bazie Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami nałożony na przedsiębiorców nakazuje prowadzić transparentną ewidencję odpadów.

W Biurze Rachunkowym ATA świadczymy kompleksową obsługę BDO dla firm gospodarujących odpadami. Współpracując z nami, masz pewność, że wszelkie aspekty związane z zarządzaniem odpadami są w najlepszych rękach, dzięki czemu możesz w pełni skupić się na rozwijaniu swojego biznesu.

Co to jest BDO (system rejestracji i ewidencji odpadów) i kogo dotyczy?

Rejestr BDO to nic innego jak rejestr podmiotów wprowadzających na rynek produkty w opakowaniach oraz specjalizujących się w gospodarce odpadami. Jeśli Twoja firma wytwarza odpady i prowadzi ich ewidencję lub produkuje, tudzież importuje opakowania, to należy dokonać rejestracji w systemie BDO.

W Biurze Rachunkowym ATA specjalizujemy się w obsłudze BDO świadcząc kompleksowe usługi w zakresie gospodarki odpadami i prowadzenia bazy danych odpadowych – od regularnego raportowania o ilości i rodzaju odpadów, przez ewidencję odpadów, na aktualizacji wpisu do rejestru BDO kończąc. A to wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi etykietowania i klasyfikacji odpadów.

Kompleksowa obsługa BDO przez biuro rachunkowe Ata

W ramach kompleksowej obsługi w zakresie BDO dla firm:

  • Zajmujemy się rejestracją firmy w systemie BDO (złożenie wniosku).
  • Oferujemy pełne wsparcie w bieżącym zarządzaniu raportowaniem odpadów.
  • Pomagamy w uzyskiwaniu niezbędnych kodów odpadów.
  • Organizujemy szkolenia dla pracowników z obsługi rejestru BDO.
  • Gwarantujemy sporządzanie kart ewidencji odpadów w rejestrze BDO oraz wystawianie kart przekazania odpadów zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Jak wygląda współpraca z biurem?

Nie musisz się o nic martwić. W ATA przeprowadzimy Cię przez cały proces od początku do końca. Począwszy od analizy Twoich potrzeb oraz wymagań, przez przygotowanie niezbędnej dokumentacji i rejestracji w systemie BDO, na regularnym raportowaniu, aktualizacji danych oraz bieżącej konsultacji kończąc.

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli szukasz kompleksowej obsługi BDO dla firm, to zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania oraz przedstawimy szczegółową ofertę dotyczącą optymalizacji zarządzania odpadami w Twojej firmie.